Aktuálne otázky životného prostredia
Je najvyšší čas, aby ľudia prijali “správne” opatrenia na záchranu krajiny pred veľkými environmentálnymi problémami. Ak sa dnes ignoruje, tieto škodlivé účinky určite obmedzia ľudskú existenciu v blízkej budúcnosti.
Naša planéta Zem má prirodzené prostredie známe ako ekosystém, ktorý zahŕňa všetkých ľudí, rastlinný život, hory, ľadovce, atmosféru, skaly, galaxiu, masívne oceány a moria. Zahŕňa aj prírodné zdroje ako voda, elektrický náboj, oheň, magnetizmus, vzduch a podnebie.
Inžiniersky vývoj vedie k vyčerpaniu zdrojov a zničeniu životného prostredia. Moderné technológie používané v strojárstve a výrobnom priemysle majú v posledných rokoch veľký vplyv na náš život. Kvôli rýchlym zmenám v strojárstve a výrobnom priemysle boli drastické zmeny v životnom prostredí. Zistite, ako môže zelená pomôcť vášmu podnikaniu, najať číslo 1 environmentálneho reproduktora, Jim Harris.
Inžiniersky a výrobný priemysel zvýšil používanie materiálov ako sú kovy, plasty, olej a kaučuk. Tieto sa používajú pri výrobe mnohých konečných výrobkov, ktoré sa môžu spájať s rôznymi odvetviami, ako sú výrobné jednotky automobilov, lodná doprava, bavlna, priemysel plastov, ťažba uhlia, ťažké stroje atď., Ktoré spôsobujú početné náročné účinky a sú považované za neškodné pre životné prostredie.
Kľúčové otázky životného prostredia už nie sú viny. Zatiaľ čo väčšina z nás sa stará o špinavý vzduch, smradľavý odpad alebo znečistenú vodu, aspoň vieme, že je to “my”, ktorý je zodpovedný za tieto nepriaznivé okolnosti vedúce k varovným environmentálnym problémom.
Tu je 10 významných súčasných environmentálnych otázok, v ktorých ľudia hrajú dôležitú úlohu v jej príčine.
1. Znečistenie: Viac ako polovica ľudskej populácie vie, čo je znečistenie, ale stále nie sme pripravení čeliť škodlivým následkom. Znečistenie nie je obmedzené iba na vodu, pôdu a hluk, ale rozšírilo sa aj na svetelné, vizuálne, bodové a nekótové zdroje. Ľudské bytosti a ich činy sú hlavne zodpovedné za spôsobenie všetkých typov znečistenia. Znečistenie vody je v zásade spôsobené ropnými škvrnami, mestským odtokom a dumpingom oceánov. Znečistenie ovzdušia spôsobuje spaľovanie fosílnych palív, hydraulické štiepenie a plyny emitované vozidlami. Znečistenie vody a pôdy je hlavne spôsobené priemyselným odpadom.
2. Zmena klímy: Zmena klímy je dnes menej prirodzeným procesom. Rýchlo sa vyskytuje v dôsledku zlých účinkov ľudských činov, ktoré sú zodpovedné za narušenie a škodlivé príčiny, ako je globálne otepľovanie, skleníkový efekt , mestské teplo, uhoľný priemysel atď. Zmena klímy nie je len zmenou celkového scenára počasia, ale má väčšie a škodlivé účinky. Niektoré z nich zahŕňajú: topenie polárnych oblastí, výskyt nových ochorení a trvalú inhibíciu rastu určitých rastlín nevyhnutných pre prežitie človeka.
3. Globálne otepľovanie: Globálne otepľovanie je ďalšou environmentálnou otázkou, ktorou je zvýšenie zemskej teploty v dôsledku pôsobenia skleníkových plynov nazývaných oxid uhličitý, metán, vodná para a ďalšie plyny. Tieto plyny majú kapacitu zachytávania tepla, ktorá je potrebná na vytvorenie skleníkového efektu, aby táto planéta zostala teplá pre ľudí, aby prežili. Bez týchto plynov by táto planéta bola zima pre život.
Počas niekoľkých posledných desaťročí sa akumulácia skleníkových plynov rýchlo rozrástla, čo znamená, že v atmosfére sa zachytí viac tepla a len málo z týchto plynov uniká späť do priestoru. Tieto plyny zahrievajú zemský povrch a výsledkom je globálne otepľovanie. Podľa správ agentúry na ochranu životného prostredia (EPA) sa zemská teplota počas minulého storočia zvýšila o 0,8 stupňa Celzia. Globálne otepľovanie je závažným problémom verejného zdravia a životného prostredia. Globálne otepľovanie môže mať dlhotrvajúce účinky, ktoré môžu mať za následok roztápanie ľadovcov, klimatické zmeny, suchá, choroby a zvýšenie frekvencie hurikánov.
4. Odlesňovanie: Pri rýchlom tempe rastie počet obyvateľov v posledných desaťročiach takmer strojnásobil dopyt po potravinách, úkryte a utierkach. Aby sme prekonali narastajúci dopyt, nastala priama akcia, ktorú sme uznali za ” odlesňovanie “. Odlesňovanie znamená vyčistenie lesov alebo zelené pokrytie pre poľnohospodárske, priemyselné alebo mestské využitie. Zahŕňa trvalé ukončenie lesného porastu, aby sa táto pôda sprístupnila na obytné, komerčné alebo priemyselné účely.
Podľa Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) sa každoročne stratia 18 miliónov hektárov (7,3 milióna hektárov) lesov. Dlhodobé účinky odlesňovania môžu byť vážne ničivé a alarmujúce, pretože môžu zapríčiniť povodne, eróziu pôdy, zvýšenie globálneho otepľovania, klimatickú nerovnováhu, vymieranie divých zvierat a iné závažné environmentálne problémy.
5. Nadmerná populácia: Ide o nekonečnú ľudskú tragédiu, ktorá je zodpovedná za spôsobenie všetkých typov environmentálnych problémov. Znečistenie vody, kríza zdrojov, rodová nerovnováha, znečistenie, znečistenie pôdy, rozširovanie miest, odlesňovanie, nadmerná produkcia sú niektoré bežné príklady nebezpečných účinkov spôsobených preľudnením . Napriek snahám vlády v oblasti plánovania rodiny v mnohých krajinách je ťažké kontrolovať nadmerné množstvo obyvateľstva na medzinárodnej úrovni. Stalo sa to viac ako subjektívny problém a žiadna metóda sa zdá byť 100% účinná na vyriešenie problému nadmernej populácie.
6. Odpad z priemyselného a domáceho odpadu: V súčasnosti každý rok produkuje každú domácnosť odpadky. Položky, ktoré je možné recyklovať, sa posielajú do miestnej recyklačnej jednotky, zatiaľ čo iné položky sa stanú súčasťou skládok alebo sa posielajú do krajín tretieho sveta. V dôsledku zvýšeného dopytu po potravinách, prístrešia a domácnosti sa vyrába viac tovaru. Výsledkom bolo vytvorenie väčšieho množstva odpadu, ktoré treba zlikvidovať. Väčšina odpadu je uložená v podzemí na skládkach. Prítomnosť obrovských skládok v celom meste predstavuje vážne environmentálne problémy. Ovplyvňuje ľudské zdravie, zhoršuje kvalitu pôdy, ovplyvňuje voľne žijúce živočíchy, spôsobuje znečistenie ovzdušia a vedie k zmene klímy.
7. Kyslý dážď: Kyselinový dážď jednoducho znamená dážď, ktorá je v prírode kyslá, kvôli prítomnosti určitých znečisťujúcich látok v atmosfére. Tieto znečisťujúce látky prichádzajú do ovzdušia v dôsledku automobilových alebo priemyselných procesov. Kyslý dážď sa môže vyskytnúť vo forme dažďa, snehu, hmly alebo suchého materiálu, ktorý sa usadzuje na zemi. Kyslý dážď môže spôsobiť vybuchnúť sopky, hnilobnú vegetáciu a morské spreje, ktoré produkujú oxid siričitý a požiare, bakteriálny rozklad a osvetlenie vytvárajú oxid dusičitý.
Kyslý dážď môže byť spôsobený aj ľudskými zdrojmi, ktoré zahŕňajú spaľovanie fosílnych palív, ktoré uvoľňujú oxid siričitý a oxidy dusíka do atmosféry. Kyslé dažde môže mať ničivé účinky na vodný život, lesy, verejné zdravie a architektúru a budovy.
8. Deplnenie ozónovej vrstvy: Ozónová vrstva je vrstva plynu, ktorá sedí 25-30 km nad zemským povrchom. Obsahuje hlavne ozón, ktorý je prirodzene sa vyskytujúca molekula obsahujúca tri atómy kyslíka. Táto vrstva je prítomná v stratosfére a zabraňuje príchodu mnohých škodlivých UV (ultrafialových) žiarenia do zeme. Ozónová vrstva je schopná absorbovať 97-99% škodlivých ultrafialových žiarení vyžarovaných slnkom.
Počas posledných niekoľkých desaťročí však ľudská a priemyselná činnosť významne prispel, čo viedlo k výraznému zníženiu ozónovej vrstvy atmosféry. Hlavná príčina vyčerpania ozónovej vrstvy sa stanovuje ako nadmerné uvoľňovanie chlóru a brómu z chemických zlúčenín, ako sú napríklad chlórfluórované uhľovodíky (CFC). Zistilo sa, že CFC (chlórfluórované uhľovodíky), halóny, CH3CCl3 (metylchloroform), chlorid uhličitý (CFC), HCFCs (hydrochlórofluorokarbóny), hydrobromofluorokarbóny a metylbromid majú priamy vplyv na vyčerpanie ozónovej vrstvy.
9. Genetické inžinierstvo: Genetická modifikácia potravín, ľudských a zvieracích orgánov sa javí ako klenot vedy a techniky, ale to má hlavné škodlivé účinky. Biotechnológia je impozantná technológia, ale obmedzenie je použitie je potreba hodiny. Genetické inžinierstvo je kontroverzným subjektom a zaznamenáva viac nepriaznivých vplyvov než prínos, ktorý prináša ľudstvu. Genetické znečistenie a zmeny potravín majú nielen škodlivé účinky na ľudské bytosti, ale sú zodpovedné za kľúčové obavy známe ako “genetická modifikácia”.
10. Rozširovanie miest: Nielen India a Čína sú klasickými príkladmi nadmernej populácie a rozrastania miest, ktoré vedú k degradácii pôdy. Dnes takmer všetky krajiny využívajú krajinu nezodpovedne, aby uspokojili neustále rastúci dopyt po chamtivých ľudských prianiach. Rozširovanie priemyselných oblastí nielenže viedlo k degradácii pôdy a znečisteniu pôdy, ale ničenie biotopu je strašným utrpením. Prírodné prostredie pozostávajúce z flóry a fauny je namiesto toho, aby sa nahradilo, bez rozdielu zničené a úplne stratené. To má v dlhodobom horizonte škodlivý vplyv na prežitie ľudí a spôsobuje vážne problémy s životným prostredím.
Zdroj: https://www.conserve-energy-future.com/current-environmental-issues.php
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!